„Zależy nam na tym, co najlepsze dla naszych klientów, a te dwa dni bardzo się do tego przyczyniły.”
Tak mówi Ola Larner, współwłaścicielka Animek – dealera produktów LANDMECO w Szwecji.
Wraz z 15 innymi dealerami z Norwegii i Szwecji została zaproszona na dwudniowe seminarium, podczas którego uczestnicy zapoznali się z ofertą produktową LANDMECO, wymieniali doświadczenia, rozwijali pomysły i omawiali wyzwania.
„Było to pierwsze spotkanie tego rodzaju i było znakomite – dało nam możliwość rozmowy z innymi dealerami. Często stajemy przed tymi samymi wyzwaniami i problemami. Równie ważna była możliwość wymiany pomysłów i zgłaszania propozycji ulepszeń” – mówi Ola Larner, która wyraża nadzieję, że podobnych seminariów będzie więcej.
„Uważam, że to świetna inicjatywa, ponieważ pomaga nam być lepszymi dealerami, abyśmy mogli zapewniać rolnikom jak najlepszą obsługę” – mówi Ola Larner.

Budowanie relacji
Jon Ustad, kierownik produktu w norweskiej firmie Felleskjøpet, nie wahał się ani chwili z przyjęciem zaproszenia do udziału.
Choć odwiedzał LANDMECO już wielokrotnie, ważne jest dla niego poznawanie nowych pracowników i bycie na bieżąco z rozwojem branży drobiarskiej.
„Dla mnie ważne jest nieustanne rozwijanie relacji z LANDMECO, a najlepszym sposobem na to jest osobiste spotkanie i skojarzenie twarzy z osobami, z którymi codziennie rozmawiam przez telefon lub piszę maile” – mówi Jon Ustad.
LANDMECO dynamicznie się rozwija w ostatnich latach, a te dwa dni pomogły mu również lepiej poznać kierunek tego rozwoju.
„Otrzymaliśmy cenne informacje, ponieważ mieliśmy możliwość omówienia produktów, podejścia do rynku i zaproponowania rozwiązań, które mogą pomóc zarówno nam jako dealerom, jak i LANDMECO stać się jeszcze lepszymi, a ostatecznie stworzyć większą wartość dla naszych klientów. Podsumowując – warto było spędzić dwa dni w Danii” – mówi Jon Ustad.

Wzmacnianie wsparcia
Inge Nørgaard, dyrektor handlowy, jest bardzo zadowolona z opinii uczestników.
„Naszym celem jest zawsze wzmacnianie współpracy z naszymi dealerami, a tym samym zwiększanie naszej widoczności i obecności na rynkach. Podczas seminarium mieliśmy dobrą rozmowę na temat tego, jak możemy się poprawić w tym obszarze” – mówi Inge Nørgaard.
Jednocześnie ważne było dla LANDMECO, aby zapewnić dealerom wgląd w nowoczesne zakłady produkcyjne i nowe obiekty magazynowe.
„Nasza organizacja znacząco się rozrosła w ostatnich latach, dlatego ważne było, aby nasi dealerzy mogli poznać i skojarzyć twarz z pracownikami działu wsparcia, logistyki oraz tymi, którzy obsługują zamówienia składane przez dealerów. Jestem bowiem przekonana, że pomaga to wzmocnić ogólne wsparcie dla rolników” – wyjaśnia.
Było to pierwsze seminarium skupione na wspólnym podejściu do rynku, z silnym naciskiem na budowanie relacji w całej organizacji LANDMECO.
„Koncepcja sprawdza się, a kolejne seminarium jest już planowane. Jestem pewna, że pomoże nam to współpracować jeszcze lepiej, z celem stania się jeszcze lepszym partnerem we współpracy dla naszych wspólnych klientów” – mówi Inge Nørgaard.
Tekst: Dziennikarz Mikael Sand, JVR Consult. Tel.: 30561992. E-mail: ms@jvrconsult.dk.